Lyxiga sneakers i mjuk mocka från Doucals tillverkade i Italien. Stilren och komfortabel konstruktion med ultralätt gummisula. En sko med karaktär och elegans för en avslappnad stil.
Doucal's är välkända för sina exceptionellt sköna skor och sitt italienska hantverk med noggranna materialval
Tillverkade i Italien
Passform
Normal läst
Normal i storleken
Vi rekommenderar att du väljer din vanliga storlek
Tvättråd
Artikelnummer
A4590610
Lev färgnummer
OV13 Visone Bosco
Material
Mocka 100%
DOUCAL'S
Doucal's grundades 1973 i hjärtat av sko- och läderregionen Marches i Italien. Idag är Doucal's välkända för sina exceptionellt sköna skor med ett imponerande italienskt hantverk och material av högsta kvalitet kombinerat med en engelsk estetik.
Ströms syn på kvalitet
På Ströms värdesätter vi kvalitet, hantverk och ett tidlöst uttryck som håller år efter år. Varje plagg är noggrant utvalt och designat för att ha en given plats i din garderob genom säsonger och trender. Kläder är en förlängning av din personlighet och där strävar vi efter att erbjuda det allra bästa, både från välkända varumärken och nischade specialister.